1Fox Platformu Nasıl Kullanılır? Copy Trading Nasıl Yapılır?

Bitcoin düşerken de yükselirken de kazanmak istemez misiniz? İşte bunu nasıl başaracağınızı bu yazıda öğreneceksiniz. 1Fox platformu ile Bitcoin düşerken de yükselirken de kazanç edinebilirsiniz. Hem de Copy trading olanağı ile çok rahat kazanç edinebilirsiniz. Arayüzü ve kullanım basitliği yönünden çok rahat prosedür yapabileceğiniz 1Fox platformunu sizler için araştırdık ve nasıl kullanılacağını da bu yazımızda anlatıyoruz.

Öncelik ile 1Fox platformuna buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Sitenin kullanıcı arayüzü son derece yalın ve anlaşılır bir şekilde geliştirilmiş. Sadece BTC / USD çifti ile prosedür yapmanıza imkân tanıyan sitede short ve long pozisyonlar açarak bitcoin düşerken ya da yükselirken kazanç üretebiliyorsunuz.

En Çok Kazanan Traderların İşlemlerini Kopyalayın! (Copy Trading)

1Fox‘a geçen zamanlarda gelen Copy Trading özelliğiyle en fazla kazanan traderların prosedürlerini görebiliyor ve hemen kopyalayabiliyorsunuz.

Yani bunun manası şu; En etkin traderlardan birisinin prosedürlerini kopyalayarak, onun yaptığı prosedürleri, seçtiğiniz oran ile kendiliğinden kopyalabiliyorsunuz. Bunu yaptıktan sonraki diğer hiçbişi yapmanıza gerek kalmıyor. Otomatik olarak kopyalanan trade prosedürü sizin için de uygulanıyor ve siz de herhangi bir şey yapmadan kazanmaya başlıyorsunuz…

Peki ya Short ve Long Pozisyon Ne Demek?

1Fox’da trading gerçekleştirme için İki opsiyonumiz bulunmakta. Short yada Long pozisyon alabiliyoruz. Gelin ne demek bulunduğunu ve nasıl işlediğini [1benzer]deki verileri misal alarak bildirime çalışalım…

Resimde sol doğrultuda gördüğümüz Short ve Long katagorilerini ok işaretleri ile görüyorsunuz. Short pozisyonun yanındaki Gri Ok imevzu aşağıyı göstermekte. Long pozisyonu yanındaki Turuncu Ok imevzu ise yukarıya yönde gözüküyor.

Short buyruki misal alarak anlatmaya çalışırsak; Resimdeki Short düğmesinde 6539$ dolar görüyoruz. Bu buyruk ile Short pozisyon açtığımızda şunu demiş oluyoruz; “Bitcoin fiyatı 6539 Dolardan aşağıya düşer.” Siz bu emri girdikten sonraki, Bitcoin fiyatı sizin buyruk fiyatınızdan aşağıya düştükçe kazanmaya başlıyorsunuz.

Aynı biçimde, Long pozisyon açtığımızda da diye tanımladığımız şey şu; “Bitcoin fiyatı 6550 Dolardan yukarıya çıkar.” Burada da Bitcoin fiyatı sizin pozisyon açtığınız fiyattan yükselmeye başladıkça kazanmaya başlıyorsunuz.

Yani özetle Bitcoin fiyatının düşeceğini düşeceğini düşünüyorsanız “Short” pozisyon, yükseleceğini düşünüyorsanız da “Long” pozisyon açıyorsunuz.

Short ya da Long Pozisyon Nasıl Açılır?

Short ve Long buyruklerinin nolduğunu öğrendiğimize göre şimdi gelelim nasıl pozisyon açacağımıza… Aşağıdaki [1benzer]de Short pozisyonu misal alarak anlatmaya çalıştık, long da benzer biçimde prosedürekte. Short Butonuna tıkladıktan sonraki karşımıza alttaki ekran geliyor.

Amount (BTC) alanına kaç BTC ile pozisyon açmak istiyorsak o oranı giriyoruz. Misalen 0.1 BTC ile prosedür gerçekleştirme istiyoruz ve Amount alanına tutarımızı giriyoruz.

Yukarıdaki başlıkta anlattığımız gibi Short ya da Long pozisyonumuzu seçiyoruz. Burada örneğin “Short” seçtik. Yani fiyat [1benzer]de gösterilen 6545 Dolardan aşağıya düşmeye başladığında biz de kazanmaya başlayacağız.

Leverage alanı mühim dostlar. Bu alanda pozisyonumuzda “kaldıraç prosedürü” kullanıp kullanmayacağımızı belirliyoruz. Alana 1 sayısal değerini girersek kaldıraç sistemi dönem dışı kalmış oluyor. En çok 10x kaldıraç kullanılabilmekte.
(Yazı tümlüğünü bozmamak için “Kaldıraç Nedir” bölümünü bir ileri başlıkta anlattım.)

Opsiyonel olarak bir kaç alternatif daha sahip olunan. [benzer] kullanıcılar için “Optional Fields” kısmına tıkladığınızda Stop-Loss emri koyabiliyorsunuz. Stop-Loss Nedir? içeriğine bu başlıktan erişebilirsiniz.

En son“Create Order” düğmesine tıklayarak pozisyonumuzu açmış oluyoruz kıymetli dostlar.

Kaldıraç Sistemi Nedir?

Kısaca bunu da bir numuneyle açık olanlayalım. Örnek olarak 0.1 BTC ile prosedür yapıyoruz. Leverage bölümünü da 10 yaptık diyelim. Böyle bir buyruk girdiğimizde kaldıraç sistemi, bizim 0.1 BTC‘lik prosedürümizi 10 ile çarparak, pozisyonumuzda sanki 1 Bitcoin‘imiz varmış gibi kazanç dayanıklıamıza imkan tanıyor. Kaldıraç evresinde kaçı seçmişsek bakiyemizin o kadar katı ile prosedür yapmamıza imkân tanıyan bir sistem kaldıraç sistemi.

Kullanım basitliği ve sunmuş olduğu özellikler ile çoğu kriptopara borsasından daha iyi bir performans gösteren bu platforma kesinlikle katılmanızı öneriyoruz.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir