Altcoin Nedir? Neden Ortaya Çıkmıştır?

Altcoin, Bitcoin’den diğer bütün kripto paralara verilen genel isimdir. Altcoinler, Bitcoin’in 2009’da pazara sürülmesinden ileri şaşırtıcı başarısından sonraki pazara sürülen seçenek kripto paralardır. Genel olarak, altcoinler, bitcoin’e seçenektir, zira bu altcoinler, Bitcoin protokol sınırlamalarını/özelliklerini tedavi ve çözme eğilimindedirler. Altcoinler, Bitcoin’e daha iyi ikame olmayı amaçlemektedir. Bitcoin’in ilk peer-to-peer dijital para birimi olarak sağladığı başarı, başka aynı dijital para birimlerinin bu alana girişini kolaylaştırdı.

Altcoinlerin birfazlası Bitcoin doğrulusunda sağlanan esas çerçevede meydana getirilmiştir. Çoğu altcoin, eşler arası bir madencilik prosedürünü içerir ve ağ prosedürlerini yapmak için daha verimli ve daha uygun fiyatlı yollar verir. Bitcoin ile birçok örtüşen özellik olsa da, Altcoinler çok dikkat çekici özelliklere sahiptirler ve birbirleri arasında da çokça değişiklik gösterirler. Pek çok altcoin, Bitcoin’in mevcut dezüstünlüklardan faydalanarak kullanıcılarını amaçlemeye çalışıyor. Bu sebeple rekabet çok yoğun oluyor ve günden güne çoğu yeni altcoin pazara giriyor. Bitcoin’in başarı hikayesinden sonraki, bu başarıyı taklit etme girişiminde olan çokça altcoin meydana çıktı.

Altcoinlerin Ortaya Çıkış Sebepleri?

Altcoinlerin meydana çıkmasının başlıca sebebi, Bitcoin’in eksikliklerini tedavi etmek ve aşmak için yeni özellikler geliştirerek bitcoin ile rekabet etmeye çalışmaktır.
Bir başka mühim etken de prosedür zamanı… Litecoin (LTC) ve Fastcoin (FST) gibi birçok altcoin, bir dakika ya da altı vakitde blok zinciri güncelleme üstünlüğüna sahip. Bu vakit, Bitcoin’in blokzinciri prosedüre zamanınden fazlaca daha kısa.Yani bu demek oluyor ki, seçenek kripto paralar bitcoin’e göre çok daha süratli gönderim ve onay olanağı sunuyor. Bu özellik bile başlı başına kripto paralar arasında bir rekabet yaratmakta. Tabi aynı zamanda herhangi bir coin’in bir alanda çok iyi olması, diğer bir alanda başkalarıne göre eksik kaldığı gerçeğini de unutmayalım…

Altcoinler ile ilgili heyecan uyandırıcı olan şey şu ki; Hangi altcoin’in kazanan olacağını bilmiyorsunuzdur. Bu yarışta bitiş çizgisi yok. Yalnızca kullanıcıların detaylı greksinimlerini en iyi karşılayabilecek bir rekabet var. Litecoin, namecoin’den sonraki meydana çıkan üçüncü dijital para birimiydı. Büyük beğeni kazandı ve şuana kadar Bitcoin’e en yakın rakip olarak görülüyor. Başka bir kesim Ethereum’u, başka bir kesim ise Ripple’ı en kocaman bitcoin seçeneği olarak görüyor. Yani özetle, kimse tamamiyle hangisinin kazanacağını bilmiyor.

Coinler Ve Haberler, Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir