Arbitraj nedir? Arbitraj Robotları Kazandırıyor mu?

Arbitraj nedir? Arbitraj, bir yatırımcının bir koini bir prosedürde satın alıp daha sonraki onu daha çok kıymetli bulunduğu değişik bir prosedürde yine satması anlamına gelen arbitraj prosedürlerinde kullanılıyor. Bu teknik, tradisyonelmarketlerde uzun vakittir oluşturular bir prosedür olduğu halde şimdi Kripto para bölümünde giderek daha çok ve geniş bir alanda uygulanıyor.

Arbitraj alım ve satımı gerçeklştirmeyi gerçekleştiren birçok program durumuzevkırda [zevk]. Bunlardan en güncel seviyesi ise Londra odaklı bir startup projesi olan Arbitao platformu. Kullanıcılara profesyonel bir hizmet yayılan platformda, 19 değişik para birimi karşılaştırılıyor ve yatırımcılar yalnızca şunların arasındaki alış verişlerden değil, sisteme yeni kullanıcılar kazandırarak ya da bu sistemden hisse alarak da para kazanabiliyor. Arbitao bunun yanı sıra kendi özel blockchain coinini (ATAO) ve alış veriş düzenini (TAOx) üretmiş halde.

Bu alanda tüketimi giderek çoğalan diğer programlarda [zevk]. Mesela empirica.io ve ArbFin. Bütün bu programlar, yatırımcılara ideal algoritmaların tüketimi yoluya en iyi arbitraj fırsatlarını sunma ve şunlara dayalı olarak ticaret yapma imkânları sunuyor.

Her ne kadar yatırımcıların arbitraj ile ilgili değişik görüşleri olsa da, bu [zevk] rastgele illegal ya da kuşkuli hal yok. Arbitraj yalnızca bir kaynaktan mal alıp onu diğer bir konume gelir sağlamak için satmanın farklı bir yolu. Yeni teknolojiler, eski moda alım ve satım işlerinde bu işi yapmaya imkân bulamayan dünya genelindeki yatırımcılara arbitraj yapma olanağı sunuyor. Otomatize olmuş programların kriptopara ticaretinin geleceğini nasıl tesirleyeceğini görmek çok çarpıcı olacak.

Coinler Ve Haberler, Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir