Beğenileri Kripto Paraya Dönüştüren Sosyal Medya Sitesi

Normalde herhangi bir sosyal medya platformunda paylaştığınız bir habere, fotoğrafa veya videoya gelen zevkler yalnızca şahsi bir zevk sağlar. Fakat bu hal kısa bir müddet içerisinde değişebilir. Geçtiğimiz hafta içinde Selfllery isminde bir sosyal medya platformu açıklandı ve belirti edilene göre bu platform, zevkleri kriptoparaya çeviriyor. Aslında zevkler, platformun özel bir isim verilen jetonlara dönüştürülüyor. Fakat tabii ki, bu jetonlar kriptopara özelliği taşıyor. Kullanıcılar, bu jetonları Selfllery’nin kendi mağazasından alış veriş gerçekleştirme veya herhangi bir hayır kurumuna bağışta bulunmak için kullanabiliyorlar.

Digital Trends’in yaptığı habere göre Selfllery, platformuna yüklenen fotoğrafları ve videoları stok içerik olarak satarak kendisine varidat sağlıyor. Platformda kullanıcı faaliyetini esas alan bir sistem var ve bu sistem, bir kullanıcının paylaştığı bir fotoğrafa veya videoya gelen her bir beğeniden ne kadar kazanç sağlayacağını belirliyor. Kullanıcının fotoğraflarına ve videolarına gelen toplam beğeni, yorum ve görüntülenme adedina göre bir beğeninin kaç jeton sayısal değerinde bulunduğu belirleniyor.

Beğenileri Kripto Paraya Dönüştüren Sosyal Medya Sitesi

Selfllery, kullanıcıların sahip oldukları jetonları harcayabilmeleri için Mayıs 2018’de bir piyasa konum açacak ve bu piyasa konumi platformu, kullanıcılar için detaylı alternatifler meydana getirmek hedefiyle tüm tedarikçilere açık olan olacak. Bununla beraber, kullanıcılar sahip oldukları jetonları detaylı fotoğraf müsabakalarına katılmak için kullanabiliyorlar. Bu fotoğraf müsabakalarını kazandıkları takdirde de daha çok jeton kazanabiliyorlar. Hem de kullanıcının herhangi bir fotoğraf müsabakasını kazanması, bir beğeniye karşılık olarak alacağı jeton sayısının yükselmesine da yardım ediyor. İşletmeler ise sahip olduklar jetonlarla Selfllery platformunda reklam verebiliyorlar. Selfllery’nin açıkladığına göre kazanılan jetonlar, ethereum blockchain’i kullanılarak nakite dönüştürülebiliyor.

Bunların yanı sıra Selfllery, platformuna katılmak isteyen bireylerin fotoğrafçılık konusu ile ilgili [zevk] veya kriptopara birimleri konusu ile ilgili bilgili olması gerekmediğinin altını çiziyor. Blockchain teknolojisi, kullanıcıların, jetonlarının nereden yaklaştığını görmelerine imkân tarifek ve sisteme bir emniyet katmanı eklemek hedefiyle kullanılıyor.

Kripto para birimlerinin gündemi çoğuyla meşgul ettiği şu zamanlarda, Selfllery’nin atılımının son derece mantıklı bulunduğunu rahatça söyleyebiliriz. Bu arada kriptopara birimlerinden bahsetmişken şayet kriptopara birimleri alakanızi çekiyorsa çok duyulmamış olan “electroneum” adlı kriptopara birimiy ile ilgili paylaştığımız yazıya göz atabilirsiniz.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir