Binance Coin (BNB Coin) Nedir Nasıl Alınır?

Binance coin Son zamanlarda adından sık sık söz ettiren kripto paralar arasında en önde gelenlerden biridır. Bu coin, dünyanın en önde gelen kripto para borsası olan Binance Kripto Para Borsası ekibi tarafından geliştirildi. Adını taşıdığı bu piyasada işlem görmeye başlar başlamaz ilk 24 saatlik zaman diliminde. Yaklaşık 2.2 milyar ABD Doları işlem hacmiyle çok önemli bir başarı elde etti. Bu yazımızda,“BNB Coin nedir, ayırt edici özellikleri nelerdir veBNB Coin nasıl alınır ?” gibi sorulara detaylı bir şekilde yanıt vermeye çalışacağız.

BNB Coin Nedir ?

Bankacılık ve parasal sistem içerisindeki güvenlik ve gizlilik kaynaklı endişeler  hayatımıza giren kripto paralar gün geçtikçe daha da yaygın hale geliyor. Bu alandaki kripto para çeşitliliği de gün be gün sayı ve çeşitliliğini arttırıyor. Kripto para piyasasının en bilinen dijital parası Bitcoindir. Bugün artık yüzlerce hatta binlerce altcoin niteliğinde dijital para yatırımcıları vardır. Diğer yatırımcıların daha fazla ilgisini çekmek ve kripto para piyasasındaki hacmini arttırmak için yarışıyor.

Kripto para piyasasında güven veren, ayırt edici özellikleriyle öne çıkan ve gelecek için potansiyel arzeden birçok kripto para bulunsa da, BinanceCoin ya da diğer adıyla BNB Coin ileriye yönelik olumlu sinyaller veren en önemli coinler arasında.

BNB Coin, popüler kripto para piyasalarından olan Binance Exchange piyasasının kendi kripto parası.  Son zamanlarda önemli değer artışları yaşayan bu kripto para. Dünyanın en büyük kripto borsasında işlem gördüğü için ve komisyon ücretlerinin daha düşük oranlarla ödenmesini sağlar. Yakın ve uzak gelecekte de önemli değer artışları yaşama ihtimaline sahip. İşlem ücretlerinin avantajlı olması BNB Coin’in tek özelliği değil tabi ki. BNB Coinbu avantajının yanında daha birçok dikkat çekici özelliğe de sahip. Bu özellikleriaşağıda daha detaylı ele alalım.

binance coin
Binance.com Üyelik

Binance Coin Özellikleri

Kripto para piyasaları içerisinde en önde gelen ve en popüler piyasa olan Binance tarafından piyasaya sürülen Binance Coin. Geleceğe dair büyük bir potansiyele sahip ve bu haliyle yatırımcılar açısından gayet iyi sayılabilecek kar oranlarını kazandırmayı vadediyor. BNB Coin’i bu derece ön plana çıkaran avantajlar ve bu coine dair temel bilgiler şöyle;

 1. BNB Coin diğer bazı ERC20 tokenleriyle beraber EthereumBlockchain Platformu  üzerinde çalışan bir kripto para.
 2. BNB Coin’in yaratıcı ekibi tarafından yayınlanan whitepaper’a göre, başlangıçta piyasada bir defada en fazla işlem yapacak Binance Coin miktarı  200 milyon kadardı ve bu para birimini oluşturmanın tek amacı, bu para birimiyle ödeme yaparken ortaya çıkan ücretlerde indirim sunmaktı.
 3. İşlem görmeye 0.11$ ile başlayan BNB Coin’in değeri istikrarlı bir artış gösterdi ve bu durum daha fazla yatırımcının BinanceCoin’e yönelmesini ve almasını sağladı. Özellikle, başlangıçta yatırım yapan yatırımcılarını daha çok sevindiren BNB Coin’in şu anki piyasa fiyatı 12.10$ kadar.
 4. Piyasa işlem hacmi neredeyse 72.2 milyon ABD Doları olan BNB Coin’in market kapasitesi de şuan için yaklaşık 1.6 milyar ABD Doları dolaylarında seyrediyor.BNB Coin bu piyasa hacmiyle en büyük 17. altcoin olma özelliğini de taşıyor.

Devamıda Var 🙂

 1. Başlangıç için piyasadaki toplam BNB token miktarının 200 milyon olması öngörülür. Bu miktarın 5 yıl içerisinde aşamalı olarak aşağı çekilmesi öngörülmüştür. 100 milyon BNB seviyelerine kadar düşürülmesi planlanmış. BNB Coin bu yeniden değerleme planı çerçevesinde 15 Ocak 2018’den sonra bu defa Nisan ayında tekrar coin yakacağını duyurmuştur. Yaklaşık 2 milyon BNB Coin 15 Nisan 2018’de  BNB ekibince yakılmıştır.
 2. İlk coin yakma işlemini Ekim 2017’de gerçekleştiren Binance Coin ekibi, böylelikle ikinci ve üçüncü coin yakma işlemlerini planlandığı üzere 2018 yılının ilk ve ikinci çeyreklerinde gerçekleştirmiş oldu. Binance Coin ekibi, coin yakma işlemlerinin piyasadaki BNB token miktarı 100 milyon olana kadar devam edecektir. Elde edilen karın %20’sinin piyasadan yeni BNB Coin alınması ve yakılması işlemi için kullanılacağını duyurdu.

Bir Diğer Özelliklerine Bakalım

 1. Bahsettiğimiz üzere BNB Coin’in başlangıçta açıklanan temel hedeflerinden biri de,BinanceKripto Para Piyasasında alım satım gibi işlemlerdir. İndirim olanağının sunulması ve bu anlamda yüklenen maliyetlerin aşamalı bir şekilde aşağı çekilmesiydi. Halihazırda,BNB Coin bu amacı doğrultusunda, kullanıcılarınaişlem ücretlerinde birinci yıl için %50, ikinci yıl için%25, üçüncü yıl için yüzde 12,5, dördüncü yıl için ise yüzde 6,75 indirim yapacak şekilde hizmet sunmayı vadediyor. Binance Coin ekibince hazırlanan whitepaper’da belirlenen bu amaca ulaşma konusunda gösterilen başarı BNB Coin’in bu derece popüler olmasını sağlayan bir diğer önemli etken aslında.
 2. Binance borsası, BNB Coin ile diğer birçok kripto parayla mübadele ve ticaretede olanak veriyor. Bu olanak, BNB ile diğer kripto paralar arasında ticaret yapmak isteyenlerin işini gerçekten çok kolaylaştırıyor.
 3. Binance Coin, üstün teknoloji anlayışını benimseyen, gerekli teknik yükseltme ve güncellemeleri belli aralıklarla yapmaktadır. Bu anlamda güvenilir bir yatırım altyapısı sunmayı hedef edinen oldukça aktif, becerikli ve yaratıcı bir ekibe sahip.
 4. Binance piyasası mevcut piyasalar içerisinde en güven veren kurumlardan bir tanesidir. Siber saldırılara karşı oldukça üst düzey tedbirler alan bir kripto para piyasası. Binance’in bu özelliği, kripto parası olan BNB Coin’in de güvenli ve daha az riskli bir dijital para birimi olarak görülmesine katkı sağlıyor. BNB Coin bu açıdan yatırımcılarına oldukça istikrarlı ve güven veren bir görüntü sunuyor.
 5. 8 milyona yakın kullanıcı sayısına sahip Binance Kripto Para borsasının, kullanıcı sayısı artmaya devam ettikçe BNB Coin’in de ticaret hacminin ve piyasa değerinin artması gayet olası. Dolayısıyla, kısa bir sürede 12-13 Dolar seviyelerine gelen BNB Coin’in fiyatının önümüzdeki aylarda daha yüksek seviyelere çıkma ihtimali yüksek.
binance coin
Binance.com Üyelik

Binance Coin Nasıl Alınır ?

Bahsettiğimiz üzere, BNB Coin, Binance Kripto Para piyasasının kendi coini ve sadece bu piyasada işlem görüyor. BNB Coin almak için öncelikle Binance piyasasında üyeliğiniz olması şart.

Binance Kripto Borsasının gerekli kıldığı güvenlik aşamaları ve onay prosedürünü tamamlamalısınız. Üye olduktan sonra BNB Coin satın alabilir, bu dijital parayı borsada işlem gören diğer coinleri alıp satmak için kullanabilirsiniz.

Eğer halihazırda zaten kripto para yatırımlarınız için Binance borsasını kullanıyorsanız. Daha az işlem ücreti ödemek için bir miktar BNB Coin satın almanız gerekmektedir. Yatırımlarınızı yaparken talep edilen komisyonları bu coini kullanarak ödemeniz sizin adınıza daha karlı olacaktır. Bu anlamda kazancınızın nispeten artmasını sağlayacaktır.

Coinler Ve Haberler

2 thoughts on “Binance Coin (BNB Coin) Nedir Nasıl Alınır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir