Stop Limit Nedir Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

Stop limit borsalarda kullanılan bir alış ya da satış emridir. Bu emirde yükseliş yakalanması amaçlanır. İlk önce tetikleyici bir fiyat belirlenmesi gerekir, daha sonra ise alış için verilen bu emirde en düşük fiyatı belirlenen tetikleyici fiyatın üzerine çıktığında alış emri oluşur. Kısaca bu şekilde tanımlayacağımız stop limit emri Binance’de de kullanılır. Daha önce kullanılmayan bu emir Binance için bir olumsuzluk teşkil etmekteydi ancak son günlerde bu yenilik ile beklenen düzeyde ilgi görmeye başlamıştır.

Bu emir türünün diğer emir türlerinden bazı farkları vardır. Borsada kullanılan normal emir türlerinden ilk farkı emrin tetikleyici fiyatlara bağlı oluşmasından kaynaklanır. Siz emir verdiğinizde değil tetikleyici fiyatın etkisiyle hayata geçen bu emir borsada kullanılan farklı bir alış ve satış emir türüdür. Bu terimi oluşturan iki kelimeden ilki olan “stop” tetikleyici fiyat anlamını taşıyabilir. En düşük fiyat stop anlamına gelirken stop değerine ulaşınca emir oluşur. Yani alış yapmanız için gelen bir emir haline gelir. Limit kelimesi ise fiyat anlamına geliyor diyebiliriz. Ortaya çıkan emir en düşük satış ve en yüksek satış emirlerinden biri tetikleyici fiyatı geçince sizden emirdeki fiyatı limit olarak belirlemeniz istenir. Yani limitin fiyat (price) anlamı taşıması, alış ve satış için belirleyeceğiniz fiyattan gelmektedir.

Binance Nedir?

Son günlerde popüler hale gelen   para birimlerinden biri olan Binance, 1.5 milyon kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Paranızı kripto para birimlerinden her hangi birine çevirirken Bitcoin ya da Binance arasında kalabilirsiniz. Çok fazla kullanıcısı olan Bitcoin ile Binance arasında bir tercih yapmak istemiyorsanız da bu sizin için sorun olmayacaktır. Çünkü Binance hesabınızdaki para Bitcoin ya da diğer kripto paralara gönderilebilir. Türkiye’de oldukça popüler hale gelen Binance’nin bu kadar tercih edilme sebebi ise kolay ve hızlı çalışan bir coin borsası olmasından gelir. Daha basit ve biraz daha karmaşık iki ara yüz seçeneği olan Binance’de “Basic” ve “Advanced” seçenklerinden birinciyi seçerseniz, çok daha rahat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

stop limit
Binance.com Üyelik

Binance Nasıl Satın Alınır?

Binance’ye yatırım yapmak ve kripto para birimi olarak kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenler basittir. Eğer farklı bir kripto para hesabınızdan para aktarmayacaksınız gerçek paranızı bankalar aracılığı ile Binance’ye aktarabilirsiniz. Kendinize bir hesap açmak ve en kolay coin borsalarından biri olan Binance’de paranızı değerlendirmek oldukça pratik olacaktır.

Binance Stop Limit Kullanımı

Binance’de son dönemde kullanılan alış ve satış emirlerinden olan stop limit, kullanılması yararlı ve kolay bir uygulamadır. Stop fiyatını kendi karınıza ve taleplerinize göre belirleyeceğiniz bu emirde limit değerine de aynı mantıkla düşünerek bir satış ya da alış fiyatı yazabilirsiniz. Daha sonra Binance stop limit emri devreye girerek yakaladığı en uygun fiyatta sizi alış ya da satış için uyarır.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir