Bitcoin Private (BTCP) Coin Nedir?

Bitcoin Private (BTCP) Bitcoin’in en yeni çatalı olan, 28.02.2018 tarihinde fork olarak yeni bir kriptopara birimi olarak pazarlardaki konumunu almıştır. Bu tarihte Zklasik ve Bitcoin cüzdanlarında tespit edilen bakiyeler kopyalanmış ve şunlara karşılık bire bir oranında Bitcoin Private verilmiştir. Bitcoin’in bu son forku bundan evvelkilerden azıcık daha değişik bir yapıya sahip ve bu kriptopara da münakaşalardan kendini alamamıştır. Bitcoin Private, zk-snarks özelliklerini dahil etmektedir. Bitcoin zincirindeki prosedürlerin herkese açık olan olması ile kolluk kuvvetleri doğrulusunda incelenebilmektedir. Bu da bireylerin prosedürlerinin saklılığıni rizikoya sokmaktadır. Monero ve Zcash gibi kriptoparalar, Bitcoinin bu saklılık problemini fırsat bilerek meydana çıkmışlardır. Bunun üstüne bir geliştirici ekip, Bitcoin Private isminde Bitcoin’e saklılık getirecek bir kriptopara inşa ettiler. Çatallanma neticesinde her Bitcoin ve Zklasik sahibine 1’e 1 oranında Bitcoin Private verilmiştir. BTCP Coin, başka fazlası forkların aksine kapsamlı testlerden geçerek pazara menfaatilmıştır. Diğer forkların aksine bu fork üstüne çok düşünülmüş ve nitelikli bir ekibe sahip bir kriptoparadır.

Neden Bitcoin Private?

Zklasik’te var olan bir saklılık teknolojisini kriptopara pazarına yapmak için sebep Bitcoin Private meydana menfaatilmıştır ve fork ardından Zcalassic’e ne olacaktır? Zklasik’in geliştiricilerinden olan Rhett Creighton, Zklasik’i desaksaklıkye devam edeceklerini açık olanlamış yalnız Bitcoin Private’in pazara çıkmasından sonraki Zklasik’e pek gereksinim kalmayacağını belirtmiştir. BTCP Coin’i destekleyecek borsalar merak hususu olmuştur. Zklasik ticareti yapılabilen Bittrex ve Cryptopia borsalarının bu forku destekleyeceği kabul edilmektedir. Hem de Coinomi cüzdan da bu forku destekleyeceğini duyurmuştur.

Bitcoin Private’in Hızlı Yükselişi

Kripto para pazarında 2018 senesinin ilk çeyreği pek iç açıcı geçmemiştir. Fakat, İkinci çeyreğin başlamasıyla yine bir toparlanma devresine giren kriptoparalara liderlik yapan Bitcoin 10 bin dolar standardına kadar yükselmiştir. Bu yükseliş çok da devamlılıklı gözükmese de altcoinlerin yükseliş trendine girdiği görmekteyizdir. BTCP Coin bu artış eğiliminin kafasını çekmektedir. Bu forkun bu kadar çabucak yükselmesinın birtakım nedenleri bulunuyor. Bitcoin Private Electrum cüzdanını pazara sürmüş ve bu cüzdan Ledger Nano S desteği eşliğinde gelmektedir. İşletmelerin, BTCP Coin ile oluşturular prosedürleri kabul etmesini sağlayacak bir prosedür hizmeti oluşturacak olan bir ticari çözüm sunulmaktadır. Dünyadaki en itimat edilir donanım cüzdanlarından olan Ledger Nano S, bir ileri versiyonlarınde Bitcoin Private’e konum vereceklerini açık olanlamışlardır. Bu açık olanlama ile Bitcoin Private kullanıcıları coinlerini bu güvenilir cüzdanlarda saklayacaklardır.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir