Çin Madencilik Devi Bitmain AsicBoost Güncellemesini Gerçekleştiriyor

22 Ekim Piyasatesi günü Çinli kripto madencilik devi Bitmain AsicBoost, bütün Antminer prototiplerine “Overt AsicBoost” adı verilen bir ürün programı güncellemesi yapacağıni bildirdi.

Bitcoin madenciliğinde BTC.com ve Antpool‘un madencilik havuzları vasıtasıyla bir tekele bulunduran Bitmain, pazara sürülecek olan en yeni Antminer S9 ile önümüzdeki hafta daha eski versiyonlarıne kadar devam edeceğini ifade etti.

Çin Madencilik Devi Bitmain AsicBoost Güncellemesini Gerçekleştiriyor

Aşırı AsicBoost, Antminer aygıtları için “faaliyetin” madenciliğini artırmanın bir tekniğini belirtiyor;

“Bitcoin protokolü üstünde herhangi bir olumsuz tesir yaratmayacak. Başlangıçta, AsicBoost’un tüketimini [zevk]leyen yasal belirsizlik sebebiyle, bizim yönümüzden imal edilen madencilik donanımında bu matematiksel fonksiyonu tesirnleştirmeye karar verdik. Bir kuruluş olarak, patent yasalarını ihlal etmek istemedik ya da herhangi bir biçimde harekete geçmek istemedik.”

Bitmain, 2017’de AsicBoost üstünden bir grup Bitmain AsicBoost eleştirilere maruz kalmış ve Bitcoin Core geliştiricileri, protokolün shayatücü verimlilik kazanımlarının, Bitcoin ağını devamlılıksızlaştırdığı tarafındaki kaygılarıni dile getirmişti.

Son olarak versiyon de hiç münakaşasız değildi. Bitmain’in blog yazısı, rakip madencilik havuzu olan Slush Pool yalnızca birkaç gün sonraki, ihtiyaçların uyumlu olmadığını ifade etti.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir