Coin Madenciliği için 2018 Mükemmel Bir Yıl Olabilir?

Bitcoin ve detaylı altcoinler 2017 senesinde yeni rekorlar yakaladılar ve Nvidia gibi ekran kartı yapımcıları de kriptopara delilığından ve gpu coin madenciliği furyasından son derece yarar sağladı.

Grafik kartı yapımcısı Nvidia, S & P 500’ün, çip yapımcısı kategorisinde en iyi performans gösteren yapımcı oldu. Genel olarak, Nvidia’nın hisse fiyatı 2017’de %100 artış gördü ve Goldman Sachs, büyümenin 2018 sonuna kadar devam edeceğine inanıyor.

CNBC’nin bildirdiği üzere Goldman Sachs analisti Toshiya Hari, müşterilere borsada bir diğer tampon [1yirmibeş] beklendiğini ifade etti;

“Nvidia, kendi bölümünde çok sayıda seküler büyüme göstermiş birkaç hisse yıldinden bir tanesidir: eSports’un meydana çıkması ve VR / AR’nin potansiyel olarak çoğalmasıyla beraber, Gaming’i genel şirket için manalı ve sürdürülebilir bir büyüme kısmı olarak görüyoruz. Tek stokta, en iyi alımlarımız Nvidia ve Entegris’tir. “

Hari’ye göre oyun pazarındaki büyüme, şirketin hisse fiyatını aşağı yukarı %7 oranında artırdı. Bu büyümenin kocaman bir etkeni de, Nvidia’nın yeni Volta destekli Titan V ekran kartının Aralık 2017’de pazara sürülmesiydi.

Titan V neticeleri

Titan V’in nihai olarak pazara sürülmesinden evvel bol oranda duyuru yapıldı. Nvidia internet sitesinden, 3000 Dolar fiyat ile sadece birer adet sipariş edebilirsiniz.

Çip, 5.120 CUDA çekirdeği, 640 Tensor çekirdeği ve 12 GB hafıza barındırmakıyor ve bugüne kadar imal edilen en kuvvetli PC GPU’sunu meydana getiriyor. Nvidia, Volta’nın evvelki mimarisinin Pascal’dan 9 kat daha kuvvetli bulunduğunu iddia ediyor.

Yeni GPU’ya bu oranda parayı indirmeye zevkır olan Avid oyuncular esasen yeni karta sahiplerdi. Onlara göre, neticeler çarpıcı. Bir Reddit kullanıcısı, Titan V ile kıyasladığı, hepsi çarpıcı neticeler meydana koyan uzun bir oyun dizelgesi yayınladı. Betterhash ile Titan V’yi 64 mhash/sn kıyaslandı; diğer bir kullanıcıya göre 1080ti’den yirmibeş mhash/sn daha çok.

Sabır erdemdir

En iyi teknoloji genelde fiyat etiketi en yüksek olandır ve bu da Titan V’yi gösteriyor. Kripto para madenciliğini plmanasış olan Avid oyuncular, Nvidia’nın kart için çıkaracağı tüketici versiyonunu bekleyebilir. Geçmişte Nvidia, amiral gemisi profesyonel oyun kartlarını çıkarmıştı ve bunu daha ucuz, azıcık daha düşük kuvvetli tüketici katagorisi kartlar izlemişti.

Son olarak misal, 1080i’yi doğuran Nvidia Titan’dı. Tüketici merkezli 1080ti, Titan’ın 12 GB konumune azıcık daha düşük CUDA çekirdeği ve 11 GB hafıza içeriyordu. Coin madenciliği için çıkartılan tüketici katagorisi kartlar en az elektrik ile maksimum verimi vermeye çalışıyorlar.

Coin madenciliği için oluşturular Nvidia atılımsi

Nvidia, The Register doğrulusunda ifade edildiği üzere, GeForce ve Titan kartlarının dünya çapındaki veri merkezlerinde kullanılmasını yasaklayacak. Neyse ki madenciler için bu farklılıklarden tesirlenmeyecekler. En yeni Nvidia GeForce lisans anlaşması:

“Datacenter Dağıtımı Yok. Yazılım, bir veri merkezinde Blockchain prosedüresine izin verilmesi dışında, veri merkezi kurulumu için lisanslı değildir. “

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir