Türkiye’nin Yerli Kripto Parası NeXpara, 1 Mart’ta Halka Arz Edilecek

Türkiye’de, Türk program ekipleri doğrulusunda tasarlanan konumli, itimat edilir, yeni kuşak kriptopara Nexpara, 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında halka arz edilecek. NeXpara, Türkiye’de yaşam sürdüren 80 milyon yurtdaşı temsilen, yalnızca 80 milyon adet üretilecek ve dağıtıma sunulacak. Teknolojisi gereği daha çok sayıda üretilmesi olası olmayan NeXpara’nın, limitli sayıda sirkülasyonda olması fiyatının defalarca kez değerlenmesini sağlayacak. NeXpara’nın madencilik gerektirmeyen teknolojisi, kriptopara üretmek için lüzumsuz elektrik harcamalarının önüne geçerek hem ekonomimize hatta etrafa katkıda bulunacak. Ülkemizin kriptopara birimi olmayı amaçlayan Nexpara’nın vizyonu, milyonlarca doların vatan dışına akmasına sebep olan yabancı kriptopara tüketimine seçenek olmak. Kripto Para.

Lisanslı Ödeme Sistemi

Kripto para teknolojisinin ekonomik sistemde karşılaştığı en kocaman problemlerden birisi kriptoparaların herhangi bir regülasyona tabi olmaması. Diğer ödeme sistemleri devlet doğrulusunda denetim edilirken kriptoparalarda bu denetim bulunmuyor. Türkiye’nin milli kriptoparası olarak yola çıkan NeXpara, BDDK lisanslı ödeme sistemi olarak bu hali değiştirecek. NeXpara pazara sürülür sürülmez, Bankacılık Denetleme Kurulu’na lisanslı ödeme kuruluşu müracaatsu yapacak olan NeXpara, BDDK lisansının alınması eşliğinde Türkiye’nin her konumunde işletmeler [1geçen gün]le NeXpara kabul edebilecek.

NeXpara, kriptoparaların fiyatlarının parametre olması, ödemeyi aldıktan sonraki kriptoparanın sayısal değerinin düşmesi riski olması nedeniyle, işletmeler doğrulusunda direkt olarak ödeme birimi olarak kabul edilmek istenmemesinin önündeki yöntem sıkıntısı da çözüme kavuşturuyor. Ödeme lisanslı kuruluş olarak NeXpara, müşteri NeXpara ile ödeme yaptığında satıcının hesabına direkt olarak Türk lirası yatırarak alış verişten sonraki değer düşmesi tehlikesini ortadan kaldırıyor. Kripto Para.

NeXpara’ya Özel ATM Kartları

Yabancı kriptopara kullanıcılarının yaşadığı en mühim hatalar arasında kriptoparalarını nakite çevirme sorunu yer almakta. Kripto paralar yalnızca borsalarda nakite çevrilebiliyor. EFT saatleri dışında ve hafta sonları kriptoparaları nakite çevirmek imkânsız. NeXpara ile bu aksilik tarih olacak. NeXpara’ya özel ATM kartları ile herhangi bir ATM’den 7/24 NeXpara alıp satabilmek olası olacak. NeXpara ATM kartı Haziran 2018 tarihinde pazara sunulacak.

Ethereum mimarisi kullanılıyor

NeXpara, yüksek emniyet, yüksek prosedür sürati ve düşük prosedür ücreti yayınlayan Ethereum mimarisini ve ağını kullanıyor. Ekim 2018 tarihi itibariyle Ethereum tabanlı kendi özel blok zincirine geçiş yapacak olan Nexpara, böylece prosedür süratlerinı daha da artırırken, prosedür ücretlerinin azalmasını sağlayacak.

Türkiye Kripto Para Ödeme Teknolojileri Vakfı’nı kuracak

NeXpara, Türkiye’de kriptopara ve ödeme sistemlerinin gelişimi için bir vakıf kuracak. Üretilen 80 milyon Nexpara’nın 5 milyonu heyetecak olan bu vakfın bütçesi için ayrılmış bulunmakta. NeXpara, bunun dışında varidatlerinin yüzde 5’ini de vakfa bağışlayacak. Türkiye Kripto Para Ödeme Teknolojileri Vakfı, blockchain teknolojileri üstünde çalışacak gençlere istihdam sağlayacak ve kriptopara geçen günyasında ülkemizi mühim bir oyuncu yapma amacı için çalışmalar yürütecek. Kripto Para.

Açık kaynak kodlu

NeXpara, tamamiyle açık olan kaynak kodlu vasıtalar kullanılarak açık olan kaynak kodlu bir yapıda geliştiriliyor. NeXpara, geliştireceği bütün programların kaynak kodlarını paylaşmayı taahhüt ediyor. Böylece isteyen şahıslar kodları satır satır inceleyebilecek ve herhangi bir arka kapı olmadığından emin olabilecekler. Açık kaynak mimarisi yardımıyla, isteyen uygulamacılar kendi kodlarıyla NeXpara’nın geliştirilmesine katkıda bulunabilecek.

1 Mart’ta halka arz edilecek

NeXpara’nın halka arzı 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında nexpara.com sitesi üstünden gerçekleşecek. Halka arz boyunca 1 NeXpara, 1 TL sayısal değerinden satılacak. Milli kriptopara birimimizin başlanmataki dağıtımı sadece TL üstünden gerçekleşecek. Dolayısıyla tüm NeXpara’ların kaynağı Türkiye’deki bankalarda hesabı tespit edilen şahıslar olacak.

1 Nisan 2018 tarihinden itibaren internet cüzdan üstünden erişilebilecek olan NeXpara, Nisan ayı [geçen gün] konumli bir kriptopara borsasında da prosedür görmeye başlayacak. Borsa üstünden NeXpara alım ve satımı uygulanabilecek. İlk dağıtım gerçekleştirdikten sonraki ise NeXpara’nın tüm geçen günyada dolaşımı merkezsiz [1geçen gün]de gerçekleşecek. Kripto Para.

NeXpara Piyasalama Direktörü Eylem Cülcüloğlu Mayıs 2018 tarihinde NeXpara için Android ve iOS cüzdan programları döneme alınacağını açıkladı. Cülcüloğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“NeXpara, Haziran 2018 tarihi itibariyle milletlararası bir kriptopara borsasında da prosedür görmeye başlayacak. Bitcoin ve Ethereum ile alınıp satılabilecek. Kripto Para.

Hiçbir yöntem bilgi gerektirmeden herkesin kullanabileceği bir elektronik cüzdan içerisinde tutulan NeXpara’nın birkaç yıl [geçen gün] internet mağazalarında, alış veriş merkezlerinde ve hem de marketlerde kullanılacak bir ödeme tekniği olması hedefliyoruz.”

NeXpara Hakkında:

NeXpara, Türkiye’nin konumli ve milli kriptoparasıdır. Türk program ekipleri doğrulusunda, Türkiye’de tasarlanan NeXpara, ülkemizin kriptopara ödeme sistemi olmayı amaçlemektedir. Kripto para tüketiminin gitgide süregelenlaştığı bugünümüzde, ülkemizden milyonlarca dolar, yabancı kriptoparalara akmaktadır. Bu trend uzun vadede ülkemiz ekonomisi için problemlere neden olacaktır. Ülke çapında süregelenlaşmayı amaçlayan NeXpara’nın vizyonu yabancı kriptoparalara seçenek olmaktır.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir