ViaBTC ile Bitcoin Onay Sürecini Hızlandırın

Merhabalar, bu başlıkta fazla zaman onay almayan bitcoin prosedürlerinizin süratli onay alması için bir yoldan bahsedeceğiz. ViaBtc ile bu prosesi bir nebze süratlendirabiliriz..
İşlem ebatının büyümesi ile onay bekleyen Bitcoin prosedürleri çok çoklaştı. Ortalama 1 onay zamanı 10-15 dakika olan bitcoin ödemeleri, düşük Fee ücretleri sebebiyle, prosedürlerinizin onay alma zamanını saatlerce uzatabiliyor. Aklınızda bulunsun, Fee ücretini hervakit gerekenden azıcık daha çok tutun ki onaylayacak madenciler yüksek fee’yi gördüklerinde o prosedüre evvellik tanıyacaklardır.

Gelelim konumuza; Bir ödeme yaptınız yada alacaksınız ama prosedürünüzin onay alması çok uzun sürüyor. Uzun vakit geçmesine karşın hala “Unconfirmed” ile karşı karşıyasınız. Çok can sıkıcı olan bu hali azıcık süratlendirabilmek için, Bitcoin’in mühim pool’larından olan ve blok bulma oranında aşağı yukarı %6-7 bir paya bulunduran ViaBTC sitesinin güzel bir aracını kullanacağız. Kullanacağımız vasıta gayet yalın. Hiçbir ek ödeme yapmadan ya da üyelik gerektirmeden prosedürünüzi onay için ön sıralara geçirmenize yarıyor. Kısaca ViaBTC’ye bu zamanç ile bir ricada bulunmaktasınız, “İşlemimi evvellikli onaylar mısınız, uzun vakittir onay alamıyorum” der gibi bir rica…

Aracımızın adı “Transaction Accelerator”

Adrese girdiğimizde rağmenıza alttaki görselde görülen alan çıkıyor;

“Transaction ID” alanına, prosedür numaranızı giriyoruz.
Bilmeyen [sürat]lar için Transaction ID Nedir bunu da kısaca açık olanlayalım. TxID kısaca prosedür numaramızdır. Gliderilen, alınan her bitcoin prosedürü için bu transaction id kesinlikle bulunmaktadır. Bu prosedür numarasını bilmiyorsanız, bulmak için Blockchain.info adresine giriyoruz.

Sağ üst köşede arama kutucuğu bulunuyor. Buraya ödeme yaptığınız yada ödeme beklediğiniz Bitcoin adresinizi yazıyorsunuz. “Transactions” evresinde onay bekleyen prosedürünüzi göreceksiniz. Üzerine tıklayarak prosedürünüzi görüntüleyebilirsiniz. İşlem

Evet prosedür numaramızı da öğrendiğimize göre yine ViaBTC aracına geliyoruz. Transaction ID alanına prosedür numaramızı kopyalayıp yapıştırıyoruz. Captcha’yı da girdikten sonraki talebimiz prosedüre alınıyor ve ViaBTC eğer blok bulursa prosedürünüze evvellik tanıyor.

Uzun vakit onay beklediğim bir prosedürümi denediğimde aşağı yukarı 1 saattir bekliyordum ve ViaBTC’nin bu zamancına başvurmayı denedim. Bunları yaptıktan 15 dakika sonraki prosedürüm onaylandı ve bu sıkıcı bekleyiş sona ermiş oldu. Tamamen süratlendiracak, [sürat] onay alacak diye bir kural, kaide yok tabi ancak en azından denenebilecek bir seçenek olması güzel. Umarım sizin de işinize fayda, diğer bir yazıda yine görüşmek üzere.

Coinler Ve Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir