Waves Coin; Yeni Nesil Tam Merkeziyetsiz Kriptopara

Waves Coin’i kolayca “Merkezi olmayan bir blok zinciri platformu” olarak tariflayabiliriz. Waves’i başka kriptopara birimlerinden ayıran birçok özelliği ve üstünlüğü bulunmakta. Transferlerin sürati, kendi blok zinciri üstünde yeni kripto para yaratmanıza imkan dayanıklıası, merkeziyetsiz borsası gibi çoğu inovatif özellikleriyle istikbal vaad eden bir kripto para.

Ortalama 1-2 dakikalık blok bulma dönemleri ile blok zinciri üstündeki aktarmaleriniz anlar içinde gerçekleşir. Waves bu hususta aslında süratli. Hele ki şu an bir Bitcoin Waves Coin aktarımı için minimum30 – 45 dakika beklediğimizi varsayarsak.. Waves, üstünde kendi kriptopara biriminizi oluşturmanıza imkân tanır; Yaklaşık yalnızca 1 dakika içinde ve 1 Waves komisyon ile Waves blok zinciri üstünde çalışan kendi kriptoparanızı üretebilirsiniz.

Waves Platformu üstünde çalışan süratli ve itimat edilir borsa hizmeti sunmaktadır. Üstelik bir merkeze bulunduran borsaların aksine Waves Borsasındaki kriptoparalarınız sizin cüzdanınızda saklanır. Bir merkeze bulunduran borsalar (PoloniEx, Bittrex, Kraken vb.) hacklenebilir, bir gün aniden dükkanı kapatıp gidebilir, elinizde tuttuğunuz bir kriptoparayı dizelgesinden aniden çıkarabilir. Waves Waves Coin Platform üstünde çalışan merkezi olmayan borsada yukarıyada bahsetmiş bulunduğum hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. Yarattığınız wallet için size verilen “seed” herhangi oluşturulmuş cümlelerden meydana gelen anahtarı ve seçtiğiniz şifrenizi girerek cüzdanınıza erişim sağlıyorsunuz. Waves platformu, cüzdanınıza girdiğinizde gönderim, alım ve trading yapabilme olanağını sunuyor.

Waves Coin; Yeni Nesil Tam Merkeziyetsiz Kriptopara

Waves merkezsiz borsasında herkesin söz hakkı var. Eklenecek coin, alıncak fee [1zevk] gibi mevzularda oy verme hakkına herkes sahip. Waves durumu zevkırda süratli bir ağa sahip, Waves Coin gelecekte NG protokolü ile mikro bloklar ayıklanacak, boş bloklar ileri itilerek daha süratli bir ağa sahip olacak. Böylece kripto geçen günyasının visa sı olmaya en yakın coin olacak. Başta da bahsetmiş olduğumuz gibi Waves zincirinde çok yalın bir biçimde token oluşturup projenizi yaşama geçirebilirsiniz. Bu da halka arz yapan proje adedinin daha da artacağı demek. Uzun lafın kısası şu ana kadar kripto para geçen günyasına en kocaman çözümleri yayınlayan coin Waves’dir dostlar.

Waves Madenciliği Yapılabilir mi?

Waves’de madencilik yok, 100 milyon coin ICO iştirakçilerina dağıtıldı ve yeni coin üretimi yapılmıyor. Leased Proof of Stake (LPOS) denen konsensus Waves Coin prototipiyle, blok yapan ‘masternode’lara prosedür ücretleri aktarılıyor. Yeni Waves kazanmanın en iyi yolu bu prosedür ücretlerine ortak olmak. Bunun için de bakiye olarak Waves bulundurmanız, ve bu bakiyenizi durumuzevkırdaki masternode’lardan birine kiralamanız lazım.

Bunun için herhangi bir ekran kartı vs. donanım gerekmiyor, sadece Waves coin bakiyenizin bulunması yeterli. Kimin ne kadar çok Waves Coin’i varsa, bir ileri blok üretimini onun yapma olsılığı o kadar artıyor. Fakat genellikle oluşturular program, kendiniz blok üretimine bir node kurarak dahil olmak konumune, dediğim gibi Waves’lerinizi kiraya vermek. Bu da şu demek; diyelim ki sizde 10 bin Waves var, bir başka birinda da 100 bin Waves Coin var ve o birey bir full node kurup blok üretimine dahil oluyor, buna mukabil o bloklardaki aktarma ücretlerini alıyor. Siz 10 bin Waves’inizi bu şahsa ‘kiralisminiz’ diyelim. Bu halde o birey sizin Waves’leri kullanamıyor, harcayamıyor, yalnız blok üretimindeki katsayısı bundan sonra 110 bin Waves’e eşdeğer oluyor, yani yeni blokları bulma olsılığı sizin katkınız ölçüsünde artıyor. Bunun karşılığında size aldığı ücretlerin 1/11’lik bir alanı geliyor. Kabaca LPOS bu yolla işliyor.

Geleceği Ne Olacak?

Şahsi konuşmam lazım olursa Waves’in geleceği bana göre çok çok parlak. Tabi bir anda patlayacak bişi değil. Ancak dediğim gibi, kripto para kısmına en kocaman yenilikleri ve çözümleri yayınlayan kripto para bana göre mutlaka Waves. Bir vakitdir yatırımcılarını durağan hareketleriyle üzse de uzun vadede mutlaka kazandıracağından eminim. Belirttiğim görüşler tamamen kişisel fikirlerimden ibarettir. Asla yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen kararlarınızı kendi özgür iradenizle verin dostlar.

Coinler Ve Haberler, Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir